• بنای بی نظیر رختشویخانه

  • تعطیلات در :: زيباترين غار آهكي جهان

  • تعطیلات در :: قلعه باستانی ماهنشان

  • تعطیلات در :: شهر باستانی خوئین

  • میراث جهانی :: گنبد سلطانیه

  • معبد داش کسن یا اژدها


ثبت نام کارآموزی

users two 48جهت ثبت نام برای گذراندن دوره های کارآموزی تورهای ورودی این فرم را پر کنید. در نظر داشته باشید اولویت با افرادی است که زودتر فرم را ثبت کنند. قبل از تکمیل فرم نکات ذکر شده را با دقت مطالعه و سپس اقدام به تکمیل فرم نمایید.


درباره گردهمايي سالانه راهنمايان

به ابتكار فدراسيون جهاني راهنمايان گردشگري 21 فوريه به عنوان روز جهاني راهنمايان گردشگري انتخاب شد. اولين گردهمايي؛ در سال 1990 توسط رئيس سابق فدراسيون خانم  Titina Loizides با شركت 15 كشور برگزار گرديد. در اين روز در برخي كشورها نيز نهادهاي مردمي راهنمايان گردشگري؛ اقدام به برگزاري  مراسمي به منظور گردهمايي اعضاي خود مي نمايند.

 Titina Loizides

هدف اصلي اين گردهمايي ها اعلام آغاز سال جديد كاري و ايجاد تعامل و به اشتراك گذازي تجارب در قالب كارگاه هاي آموزشي و ساير مباحث مرتبط مي باشد. قطعا در اين گردهمايي ها بازديد هايي جهت آنشايي بيشتر راهنمايان از سايت هاي مهم و مورد توجه ميراث فرهنگي مقصد ميزبان صورت مي پذيرد.
طبق اين تقويم جهاني راهنمايان گردشگري ايران نيز اين روز را مغتنم شمرده و در راستاي اهداف فوق و همچنين هموار نمودن مسائل و مصائب پيش روي شغل تورليدري در ايران گرد هم مي آيند و اين روز را گرامي مي دارند. 

از سال 1386 به همت جامعه و انجمن صنفي راهنمايان تهران؛ اين گردهمايي در تهران و شش شهر ديگر به طور مداوم برگزار مي شده و دستاوردهاي خوبي از جهت حفظ مدنيت شغلي راهنمايان به اين قشر آسيب پذير كشور بخشيده است و هم اكنون كه گردهمايي يا جشن ديگري پيش رو داريم وحدت و يكپارچگي خاصي بين راهنمايان گردشگري كشور بخشيده شده است. اميد است با وحدت و همكاري و تعامل همه جانبه در كنار هم بتوانيم صنعت توريسم ايران را اعتلا بخشيم.

جالب است بدانيم كه استان هاي تهران - مازندران- آذربايجان شرقي - يزد- خوزستان -آذربايجان غربي - كرمان تا به امروز مسئوليت ميزباني اين گردهمايي ها را بر عهده داشته اند.

 


بستن