• بنای بی نظیر رختشویخانه

  • تعطیلات در :: زيباترين غار آهكي جهان

  • تعطیلات در :: قلعه باستانی ماهنشان

  • تعطیلات در :: شهر باستانی خوئین

  • میراث جهانی :: گنبد سلطانیه

  • معبد داش کسن یا اژدها


ثبت نام کارآموزی

users two 48جهت ثبت نام برای گذراندن دوره های کارآموزی تورهای ورودی این فرم را پر کنید. در نظر داشته باشید اولویت با افرادی است که زودتر فرم را ثبت کنند. قبل از تکمیل فرم نکات ذکر شده را با دقت مطالعه و سپس اقدام به تکمیل فرم نمایید.


سفره خانه حاج داداش

سفره‌خانه حاج داداش در قلب بازار قدیمی زنجان حدود یکصد سال قبل به عنوان حمام احداث شد. هم‌اکنون با حفظ بافت حمام و اندکی تغییر و ایجاد تزئینات زیبای سنتی به عنوان سفر‌ه‌خانه برای پذیرایی گردشگران و اهالی شهر استفاده می‌شود. از سازنده اصلی این بنا اطلاعات دقیقی در دست نیست، ولی به گفته بعضی از سالخوردگان فردی به نام حاج داداش بانی بنا است و از همان زمان حمام فوق به نام حاج داداش مشهور شد.

ادامه مطلب: سفره خانه حاج داداش

سرای مشهدی علی

کاروانسراهای موجود در بازار زنجان مجموعه ای شگفت انگیز در طراحی و معماری با استفاده از سبک های گوناگون و متنوع در احداث بناهای خشتی و آجری دوران صفویه و قاجاریه است.

ادامه مطلب: سرای مشهدی علی

سرای حاج کلبعلی

پیشینه تاریخی سرای حاجی کلبعلی را می توان با مجموعه تاریخی بازار زنجان در ردیف آثار زمان قاجار طبقه بندی نمود .علی رغم این که واحد کاشی مورخ به سال 1345 هجری قمری در سردرب شمالی آن نصب شده است این سرا به زبان محلی (سرای کلبعلی) نامیده می شود.

ادامه مطلب: سرای حاج کلبعلی

سرای شامی

بازار زنجان از دو قسمت بازار بالا و بازار پایین تشکیل می شود در قسمت پايين بازار علاوه بر داد و ستد، توليدات محلي، از طريق دو باب كاروانسرا، محصولات روستاها و کسبه‌های اطراف زنجان نيز به فروش مي‌رسد.

ادامه مطلب: سرای شامی

پل میر بهاالدین

پل میر بهاءالدین ، توسط یکی از خیرین شهر زنجان به نام حاج میر بهاءالدین در زمان ناصرالدین‌شاه قاجار احداث گردیده است و در شهر زنجان در ابتدای جاده بیجار، روی رودخانه زنجان رود واقع شده‌است.

ادامه مطلب: پل میر بهاالدین